Więc zdecydowałeś, że kupisz mikser? Yay! Zanim przejdziesz do najbliższego sklepu w kuchni, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Na początek, jakiej wielkości miski będziesz potrzebować? (Czy 3,5 kwarty będą wystarczająco duże dla twoich prac? Czy potrzebujesz czegoś, co pomieści 6 kwart)?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jeszcze pięciu rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim kupisz mikser stojący.

(Image credit: Apartment Therapy)

1. KitchenAid nie jest twoją jedyną opcją.

To klasyk, ale to nie jedyna gra w mieście. Mnóstwo firm produkuje miksery stojące! Na przykład, Cuisinart, Hamilton Beach, Bodum i Sunbeam mają na rynku miksery stojące (i zwykle za mniejsze pieniądze niż na KitchenAid!). Jeśli masz ochotę na mikser stojący, ale martwisz się o to, ile gotówki będziesz musiał rozdrobnić, możesz chcieć rozważyć jedną z tych innych opcji.

Związane z: 5 pytań, które należy zadać przed zakupem KitchenAid (lub dowolnego miksera stojącego)

2. Istnieją dwa duże rozróżnienia.

Główną różnicą konstrukcyjną pomiędzy różnymi mikserami stojącymi jest sposób, w jaki miska jest umieszczana na miejscu, aby rozpocząć proces mieszania. Niektóre mają mechanizm podnoszący, który unosi całą miskę, aby spotkać wiosło lub trzepaczkę. Pozostali mają pochyloną głowę, która kołysze się w przód iw tył, aby uzyskać dostęp do miski. Pochylona głowa będzie potrzebować miejsca – za nim i nad nim! – aby się ruszyć. Jeśli brakuje ci miejsca i musisz mieć mikser stojący, może to być droga do windy.

Czytaj więcej: Czy powinienem kupić mikser KitchenAid z funkcją Tilt-Head lub Bowl-Lift?

(Image credit: KitchenAid)

3. Być może trzeba będzie kupić dodatkowe załączniki.

Jeśli mikser, którego szukasz, jest wyposażony tylko w zwykłe metalowe lub powlekane ostrze tnące, zalecamy użycie zamiast niego silikonowego skrobaka. Silikonowe krawędzie tego ostrza mogą zrobić to, co robi gumowa łopatka, więc nie musisz przerywać miksera i robić to samemu.

Dodatkowo, ludzie mają silne opinie na temat haczyków w kształcie litery C w porównaniu do spiralnych. Jeśli masz zamiar mieszać dużo ciasta, spirala jest najlepsza, ponieważ ciasto ma tendencję do wspinania się na haki w kształcie litery C.

(Źródło zdjęcia: Emma Christensen)

4. Port przyłączeniowy jest miłym dodatkiem.

Możesz znaleźć bardzo prosty mikser stojący za 35 USD, ale nie będzie on miał portu. Zdobądź go za pomocą przystawki portowej i możesz kupić wszelkiego rodzaju narzędzia bonusowe, co oznacza, że ​​możesz użyć miksera stojącego do wykonania wielu zadań. Różne załączniki obejmują rzeczy takie jak producenci makaronów i maszynki do mięsa. Uwaga: KitchenAid jest obecnie jedynym urządzeniem do mocowania lodów.

5. Moc nie ma znaczenia.

Czy otrzymasz mikser stojący, który nagrywa 800 watów lub 325 watów? Okazuje się, to naprawdę nie ma znaczenia. W tym przypadku podana moc jest w rzeczywistości tym, ile energii zużywa mikser – nie ile mocy wytwarza silnik. Możesz wybrać ten, który zużywa mniej energii i oszczędza energię, jednocześnie uzyskując takie same wyniki miksowania.

Czytaj więcej: 6 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o swoim nowym mikserze stojącym

Jaki masz mikser stojący? Czy kupiłbyś go ponownie, gdybyś musiał?