Wiesz już, że są okropne. I prawdopodobnie wiesz, że jeśli masz jedną mysz, naprawdę masz więcej niż jedną (jeśli nie, przepraszam). Z niefortunnego doświadczenia w moim ostatnim mieszkaniu zdaję sobie sprawę, że najbardziej lubią ciasteczka, potem makaron i tajskie makarony ryżowe – przynajmniej, to jest kolejność, którą dostali do jedzenia w mojej spiżarni.

Oto kilka innych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o myszach w kuchni.

1. Chcą tylko miejsca, które można nazwać domem.

Podobnie jak większość ludzi żyjących w mieście, myszy mogą cieszyć się świeżym powietrzem podczas miesięcy wiosennych i letnich. Ale potem “zazwyczaj poruszają się w pomieszczeniach w okresie od października do lutego, kiedy polują na jedzenie, wodę i schronienie przed zimnem” – mówi Cindy Mannes, rzecznik Krajowego Związku Ochrony Pestów.

Gdy się otworzą, rozmnażają się – i szybko. (Stąd cała “jeśli masz, naprawdę masz więcej niż jedną rzecz”). Dlatego właśnie zapobieganie – i wczesna interwencja – są kluczowe.

2. W zasadzie są to contortionists.

Aby uzyskać dostęp do domu, myszy mogą zmieścić się w dziurach wielkości centa, mówi Mannes. (Poświęć chwilę i spróbuj spojrzeć na bilon.) Poczekam.) Bilon jest naprawdę dziwaczny!

Sprawdź obwody swoich pomieszczeń i ścian zewnętrznych (jeśli masz do nich dostęp), szczególnie w miejscu, w którym wchodzą rury, i wypełnij wszelkie dziury lub pęknięcia, które znajdziesz za pomocą silikonowego uszczelnienia lub wełny stalowej, która jest jednym z niewielu materiałów, które są odporne na ich działanie. ostre małe zęby.

3. Są świetnymi zjadaczami.

Jeśli mój przypadkowy przypadek nie był wystarczającym dowodem, Mannes potwierdza, że ​​myszy są względnie bezkrytyczne, jeśli chodzi o ich następny posiłek. “Myszy domowe wolą jeść zboża, owoce, nasiona i owady” – mówi. “Jednak będą też jeść inne rodzaje żywności, takie jak czekolada”.

Przechowuj spiżarnie w szczelnych pojemnikach lub przenieś je do lodówki, aby zszywki nie stały się karmą dla gryzoni, i używaj szczelnie zamkniętego kosza na śmieci podczas usuwania odpadków.

4. Mogą nosić Czarną Plagę!

Rzadko zdarza się złapać, ale nie jest to niemożliwe: pod względem zagrożeń zdrowotnych myszy nie są żartem. “Myszy domowe są nosicielami salmonelli, tasiemców i dżumy (poprzez pchły), a także innych niebezpiecznych organizmów” – mówi Mannes.

W mniej ryzykownym, ale nadal denerwującym stopniu, ich odchody i mocz mogą również powodować alergie i objawy astmy. Co to oznacza: Jeśli znajdziesz dowody zanieczyszczenia, użyj środka dezynfekującego z certyfikatem EPA, aby zabić zarazki i postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby upewnić się, że używasz go prawidłowo. Aha, i myszy mogą również wywoływać pożary elektryczne, jeśli skubią przypadkowe przewody.

5. Musisz myśleć jak mysz, aby je złapać.

Nie chodzi o zbudowanie lepszej pułapki na myszy, ale o to, jak używasz starych standbys, które sprawiają, że łapanie małych stworzeń jest najbardziej udane. “Pułapki Snap są nadal jedną z najbardziej skutecznych metod” – mówi Mannes. “Zarazy przeprowadzą dokładną inspekcję porażonego obszaru, aby dowiedzieć się, gdzie dokładnie są najbardziej aktywne gryzonie i umieścić pułapki w tych obszarach, aby zapewnić maksymalną skuteczność.”

Niektóre strategie obejmują umieszczanie pułapek wzdłuż obwodów dotkniętych pomieszczeń i blisko stosów odchodów (kupa!). Ale wszystko może być dość trudne. “To zależy od punktów wejścia, a także od tego, gdzie ostatecznie zbudują gniazdo”, wyjaśnia Mannes. “Na przykład, jeśli widziałeś odchody i umieściłeś w pobliżu pułapkę, ale one gniazdują za twoim piecem, nie przyniesie to żadnego pożytku.” W razie wątpliwości zadzwoń do profesjonalisty.

Czy masz jakieś własne myszy? Czytaj o nich jeszcze więcej.

  • Czy olejek z mięty pieprzowej trzyma myszy z dala od kuchni?
  • Jak pozbyć się myszy, które nie wyzwalają pułapek?
  • Wsparcie! Myszy spadają z mojego sufitu!