Wspominałem już wcześniej, jak bardzo uwielbiam dyrygować po profesjonalnym sprzątaniu mojego domu. Lubię myśleć, że wiem, jak uzyskać najlepsze efekty czyszczenia, ale żeby się upewnić, poprosiłam mojego wspaniałego sprzątacza do domu o udostępnienie największych rzeczy, o jakich marzyła jej klienci..

1. Naprawdę musisz zaoferować trochę wody!

Czyszczenie to ciężka praca. Ciężka praca sprawia, że ​​jesteś spragniony. Szanuj osobę, która wykonuje tę ciężką pracę w swoim domu i już ma dla niej wodę!

2. Ważne jest realistyczne podejście do czasu.

Twój domowy sprzątacz to profesjonalny, ale nie magik. Od ciebie zależy, czy chcesz, aby praca była dobrze wykonana, a to oznacza, że ​​pozwala jej poświęcić wystarczająco dużo czasu na każde zadanie. Zastanów się, ile czasu zajmie Ci wykonanie tej samej pracy; nawet zawodowiec nie będzie w stanie zrobić nic lepszego. Nie spiesz się z tym procesem.

3. Bałagany utrudniają pracę.

Jeśli Twój domowy sprzątacz musi spędzić kawał czasu, po prostu odkrywając rzeczywiste powierzchnie wymagające czyszczenia, utrudni to pracę, potrwa dłużej i kosztuje więcej pieniędzy. Odkurzanie drobiazgów to jedno, ale możesz sprawić, że cały proces będzie o wiele bardziej wydajny, jeśli zrobisz swoje własne porządki przed czyszczeniem.

4. Jeśli zamierzasz anulować, musisz odpowiednio zawiadomić.

Istnieje powód, dla którego lekarze i styliści fryzur wymagają powiadomienia o anulowaniu – kosztuje ich to, że mają puste miejsca na spotkania (które mógł wypełnić ktoś z większą uwagą). To samo dotyczy twojego sprzątacza. Jeśli masz zwykłą rzecz, którą musisz anulować, daj jej znać JAK NAJSZYBCIEJ, aby Twoje miejsce mogło trafić do kogoś innego. To się podwoi, jeśli się przeprowadzasz lub nie chcesz już sprzątać swojego domu. Po prostu mów! To uprzejma rzecz do zrobienia.

5. Jeśli podoba ci się to, co robisz w określony sposób, musisz mówić głośno!

Twój domowy sprzątacz chce, żebyś był szczęśliwy, więc zostaniesz klientem, ale ona nie jest myślicielką. Jeśli masz jakieś wybredne wymagania dotyczące sposobu sprzątania domu, musisz to wcześniej powiedzieć (nie po tym, kiedy będzie musiała je powtórzyć). Zaoszczędzi to wszystkich kłopotów i czasu (i pieniędzy).

To stanowisko pierwotnie działało na Terapię Apartamentową. Zobacz tam: Oto, co Twój Dom Cleaner nie powie

Czy masz kogoś, kto posprząta twój dom? Czego się nauczyłeś po drodze??