Pegboards kuchenne są niesamowite. Mogą przechowywać i organizować wszystko w kuchni, od garnków i patelni po iPada. Julia Child uczyniła je sławnymi, a inni poszli w ich ślady – pokazaliśmy ci blachę w kuchni jej redaktorki, Judith Jones. Dziś mamy kilka wskazówek, jak tworzyć i wieszać swoje własne pegboard, od Kate Payne z The Hip Girl’s Guide to Homemaking.

Nasza nowa kuchnia prawie wszystkie atuty kuchni w mojej przeszklonej przeszłości wynajmu kuchni. Mogę uczyć pieczenia i konserwować lekcje prosto z mojego domu, od kiedy pokój dzienny wznosi się w górę, otwarty i pełen chwały, do mil blatu, z którym zostałem pobłogosławiony w naszym nowym mieszkaniu w East Austin.

Przy całej tej przestrzeni i otwartości przeciwwaga jest zła: prawie zero miejsca w szafce. W zeszły weekend wyczarowałem moją wewnętrzną Julię i Paula i powiesiłem płytę z pegboardu wzdłuż ściany backsplash w naszej kuchni.

Oto pięć wskazówek Kate dotyczących wieszania własnej płyty kuchennej. Odwiedź także jej blog, aby uzyskać jeszcze bardziej szczegółowe zdjęcia i instrukcje dotyczące tego projektu.

5 porad dotyczących wieszania blatu kuchennego

1. Wynajmujący, zadzwoń do właściciela lokalu!
Zrobione poprawnie, ten pegboard będzie zostawiał swój ślad na twojej ścianie (zazwyczaj w formie kotwic, które nie wyjdą bez przebicia ich). Nie chcesz narażać swojego depozytu, ładując naprzód bez pozwolenia.

2. Uzyskaj odpowiedni sprzęt.
Kup śruby o długości co najmniej 2 “i podkładki o szerokości 1”. Pomoże to rozłożyć ciężar garnków i patelni wzdłuż zakotwiczonego kadru.

3. Znajdź swoje ćwieki!
Są one zwykle oddalone od siebie o 16 lub 24 cale, chociaż mówię “zwykle” bardzo luźno; moja ściana kuchenna wydaje się przełamać formę z 48 “między kołkami.

4. Stwórz przestrzeń między pegboardami a ścianą.
Użyj elementów kadrowania 1 “x 2” x 8 ‘i przyciąć je do rozmiaru pegboard, aby stworzyć małą przestrzeń między pegboard i ściany. Zapewnia to, że zaczepy będą dobrze pasować na tylnej stronie.

5. Pomaluj swój pegboard, przód i tył.
Nie tylko ze względów estetycznych, ale również do uszczelnienia materiału z płyty pilśniowej. Pegboard w kuchni jest związany z wodą i kroplami oleju, więc uszczelnienie lakieru zapewni, że materiał nie będzie się pienił i rozpadnie po kilku miesiącach użytkowania. Zastosuj emalię o wysokim lub pół-połysku, aby łatwo wyczyścić blat.

Czytaj więcej i zobacz pełne wskazówki na blogu Kate: Jak powiesić Pegboard w Przewodniku Hip Girl’s Homemaking

Kate Payne jest blogerką i autorką książki “The Hip Girl’s Guide to Homemaking” (HarperCollins, kwiecień 2011). Mieszka w Austin w Teksasie i prowadzi wymianę żywności / słoików i zaprasza przyjaciół często do oglądania i uczestniczenia w przygodach konserwowych. Na swoim blogu The Hip Girl’s Guide to Homewaking publikuje artykuły na temat małych puszek, projekty bezglutenowe do pieczenia, pomysły na sprzątanie i inne kreatywne improwizacje domowe..

Więcej na temat Pegboards in the Kitchen:
• Czy Julia Child-Style Peg Board działa w mojej kuchni?
• Umieść swojego iPada z dala od drogi Harm z pegboard
• Judith Jones tworzy Omlet dla jednego (udostępnić)

(Zdjęcia: Kate Payne)