National Retail Federation szacuje, że Amerykanie wydadzą w tym roku aż 2,5 miliarda dolarów na cukierki na Halloween. To dużo worków z słodkimi rzeczami. Ale nie wszystkie cukierki są sobie równe (patrzymy na ciebie, Tootsie Rolls).

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą, która zaskakuje torebki z cukierkami, gdy tylko trafią do sklepów lub czekają aż do ostatniej nocy i zaopatrują się w to, co pozostało na półce, unikaj tych typowych błędów podczas kupowania słodyczy na Halloween. Dzieci z sąsiedztwa będą ci wdzięczne.

1. Brak rozliczania dzieci z alergiami pokarmowymi.

Z powodu alergii pokarmowych coraz więcej dzieci musi unikać pszenicy, orzechów, glutenu lub mleczarni. Odłóż na bok specjalne cukierki – Skittles, Smarties i Jolly Ranchers są dobre dla dzieci z pewnymi typowymi alergiami – więc każdy, kto dzwoni do ciebie, może poczuć się częścią tego wszystkiego. Możesz też ominąć cukierek i zdecydować się na nieżywnościowe przysmaki. I pamiętaj, aby zgasić tę zieloną dynię, aby trick lub uczniowie mogli łatwo zauważyć, że twój dom jest przyjazny dla alergików.

Dowiedz się więcej: Czym jest projekt Teal Pumpkin?

2. Rozdawanie pełnowymiarowych batonów.

Chociaż może wydawać się świątecznym (i sąsiadowi z ciebie), by wygłosić na pudełku pełnowymiarowych batoników, aby się rozdawać, lepiej jest trzymać się porcji o rozmiarach zabawnych. Chociaż dzieci będą zachwycone większymi barami, rodzice prawdopodobnie nie będą tak zachwyceni.

3. Wydawanie lepkich toffi, owoców do żucia i karmelków.

Jedzenie żucia może podrażniać tych z drobnymi zębami, aparatami ortodontycznymi lub ortodontycznymi. Te cukierki przyklejają się również do zębów, tworząc doskonałe warunki dla wgłębień. Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj najlepiej kupić, skonsultuj się z przydatnym wykresem. Możesz być zaskoczony tym, które z nich są najbardziej problematyczne!

4. Kończy się słodycze.

Ogólna zasada życia (szczególnie w przypadku Halloween): Zawsze kupuj za dużo słodyczy. Jeśli po zakończeniu nocy pozostanie tona, możesz ją rozładować na ostatniej fali dzieci. Możesz też zabrać go do swojego biura lub wyłowić na przyjęcie urodzinowe i projekty pieczenia. Ale nigdy nie chcesz być domem, w którym skończy się słodycze przed zachodem słońca.

Wskazówka: Kupuj słodycze luzem, aby zaoszczędzić pieniądze, a także dla spokoju ducha. Miejsca takie jak Costco i B.J. mają solidne oferty, jeśli jesteś członkiem.

5. Nie szukanie porady u sąsiadów.

Jeśli jesteś nowy w tym rejonie lub po raz pierwszy planujesz rozdawać cukierki, najpierw porozmawiaj z sąsiadami. Zapytaj, ilu tricków lub treaterów przewidujesz i o której godzinie zaczynają – i przestań. W ten sposób nie będziesz zaskoczony, gdy hordy dzieci zaczną dzwonić do drzwi o 2 po południu. – lub jeśli twoja ulica kończy się jako miasto-widmo.

Jakie jest twoje podejście do kupowania (i dawania) słodyczy na Halloween?