Dynie są dobre dla wszelkiego rodzaju rzeczy (rzeźba, malowanie, zamienianie w ciasta). Jeśli jednak pytasz nas, nasiona są główną atrakcją. Niezależnie od tego, czy powlekasz je pikantnymi przyprawami, czy też wybierzesz coś słodkiego, prażone pestki dyni są po prostu idealnie “upadłe”. Dodatkowo są świetną alternatywą dla słodkich cukierków na Halloween i równie uroczyście.

Jak więc wybrać dynię, która gwarantuje mnóstwo nasion? Skonsultowaliśmy się z kilkoma profesjonalistami dyń, aby uzyskać wewnętrzną miarkę.

(Źródło zdjęcia: Dana Velden)

3 sposoby wyboru najlepszych dyni do pieczenia nasion

1. Wybierz dużą dynię.

Możesz myśleć, że cięższa dynia oznacza więcej nasion – ale nie zawsze tak jest. Kilku ekspertów powiedziało nam, że większe, nie cięższe dynie przyniosą więcej nasion. Po prostu sprawdź jeszcze raz z pracownikiem łaty dyni, zanim przyniesiesz rzecz do samochodu: Glenn Cook z Cider Hill Farm w Amesbury, MA, zgadza się, że chociaż liczba nasion zwykle rośnie w stosunku do wielkości dyni, niektóre z naprawdę dużych odmian – jak Atlantic Giant – mają zaskakująco mało nasion.

2. Wybierz dynię z nasionami bez kadłuba.

Eksperci z Fleitz Pumpkin Farm w Oregonie, OH, sugerują zbieranie dyni z nasionami bez kadłuba – są one idealne do pieczenia, ponieważ nie mają zewnętrznej skorupy i można z łatwością zjeść całe ziarno. Mogą one być oznaczone jako “Pumpkins Pumpkins”, a popularnymi odmianami są dynie Styrian i Kakai. Pracownicy łaty powinni być w stanie wskazać ci właściwy kierunek!

3. Dotknij swojej potencjalnej dyni.

Kiedy wybierasz Kakai (lub inną dynię nasienną), wybierz taką, która brzmi pusto – co oznacza dużą jamę nasienną z dużą ilością miejsca na pyszne nasiona.

Co robić ze swoimi nasionami dyni

  • Jak upiec dyni i nasiona squasha
  • 5 sposobów na upieczone nasiona dyni Smakuj jak cukierki na Halloween
  • 12 rzeczy do zrobienia z nasion dyni
  • 7 sposobów użycia pestek dyni w jesiennych przysmakach
  • Czy wiesz, że możesz zrobić mleko z nasion dyni?