Przechowywanie naczyń kuchennych jest trudne: chcesz je mieć w zasięgu ręki, ale masz ich dużo, więc znalezienie miejsca jest problemem, a dostanie się do jakiejkolwiek kolejności to coś innego. Na szczęście jest mnóstwo świetnych ludzi, którzy spędzają dużo czasu na zastanawianie się nad tym – a następnie zamieszczają swoje rozwiązania w Internecie!

Oto najmądrzejszy sposób na zorganizowanie przyborów kuchennych, które możemy znaleźć w Internecie.

(Image credit: My Scandinavian Home)

1. Na wieszaku na ręczniki.

Użyj haczyków S do zawieszania przyborów z wiszących wieszaków na ręczniki, aby przekształcić je w ewoluujący wyświetlacz, jak Niki z My Scandinavian Home.

Zobacz resztę przestrzeni: Spokojna, naturalna kuchnia w moim skandynawskim domu

(Źródło zdjęcia: Devon Jarvis)

2. Na stole pegboard.

Powszechnie używany do narzędzi w garażu lub warsztacie, pegboard jest równie przydatny do przechowywania przyborów kuchennych. W końcu Julia Child miała jedną w swojej kuchni.

Zobacz więcej: Użyj Pegboard jako Gadget Keeper

(Image credit: Love in a Mason Jar)

3. Na prowizji.

Wysłuchaj nas! Pomysł wydaje się trochę luźny, ale kiedy zobaczyliśmy to zdjęcie z Love in a Mason Jar, zostaliśmy sprzedani. Zęby starego zgrabiarki są doskonałymi zaczepami na przybory kuchenne.

Zobacz więcej: Nowe zastosowania dla starych rzeczy – Prowadź w miłości w słoiku z Masonem

(Źródło: Cedar Hill Farmhouse)

4. W dzbanku.

Każdy może włożyć garść narzędzi do zwykłego garnka, ale uwielbiamy ten pomysł od Anity z Cedar Hill Farmhouse: włożyła narzędzia do dzbanka ze stali nierdzewnej. Inny pomysł? Roczne wiadro z szampanem również zadziałałoby.

Zobacz więcej: Wycieczka kulinarna Cedar Hill Ranch i spowiedzi w Cedar Hill Farmhouse

(Image credit: Grillo Designs)

5. W szafie DIY.

Ta sztuczka magazynowa do majsterkowania czyni inteligentne wykorzystanie zwykłego źródła: materiałów hydraulicznych. Medina at Grillo Designs umieściła klipsy do rur instalacyjnych na kawałku drewna, które następnie powiesiła na ścianie, aby stworzyć rustykalny i poręczny wieszak na narzędzia.

Zobacz kroki: Stwórz wieszak na przybory do jedzenia w Grillo Designs

(Image credit: Alexis Buryk)

6. Po stronie szafek.

Nawet jeśli brakuje ci miejsca na ścianie, prawdopodobnie nadal masz miejsce na wieszanie przyborów, jak dowodzi to dom w Chicago. Wystarczy zawiesić pasek lub indywidualne haczyki z boku szafek i gotowe – natychmiastowe przechowywanie!

Zwiedzaj resztę przestrzeni: Przestrzeń Rachel & Brian’s w Chicago w Apartment Therapy

(Image credit: Home Depot)

7. W wysuwanej szufladzie.

Zamiast przechowywać pojemniki na blacie, połóż je w pojemnikach, które wsuwają do wysuwanej szafki. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce i zaskoczy gości, którzy akurat spędzają czas w kuchni podczas gotowania.

Zobacz więcej: Rozwiązania w zakresie przechowywania dla Twojego Makeover w kuchni w Home Depot

(Źródło zdjęcia: Tara Dennis)

8. Wewnątrz drzwi szafki.

Dołącz haczyki do wnętrza drzwi szafki i przechowuj przybory w niepozornym miejscu. Wystarczy ustawić zaczepy w dwóch rzędach, tak jak to jest na stronie Tary Dennis, aby drzwi mogły się prawidłowo zamknąć.

Uzyskaj więcej pomysłów: Rozwiązania magazynowe w Tara Dennis

(Image credit: Umbra)

9. Pod górnymi szafkami.

Nowy od Umbry, ten facet montuje się pod górnymi szafkami i ma elastyczne chwytaki w środku, które chwytają i przytrzymują uchwyty na przybory kuchenne.

Kup: Float Utensil Holder, 15 USD w Umbra

(Image credit: Diamond Cabinets)

10. Po przekątnej w szufladzie.

Przechowywanie długich naczyń po przekątnej umożliwia inteligentniejsze, bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni szuflady. Tak prosty, ale tak genialny.

Zobacz więcej: Maksymalnie wykorzystaj szuflady kuchenne, organizując się po przekątnej

(Image credit: Apartment Therapy)

12. W pojemniku wykonanym z Legos!

Czujesz się jak gra? Spróbuj zbudować wesoły i całkowicie konfigurowalny pojemnik wykonany z Legos, jak właściciele domów Anna i Richard Wright.

Zobacz więcej: Przybornik na przybory kuchenne wykonany z LEGO!

Masz własny pomysł? Udostępnij to w komentarzach!