Jeśli podoba ci się pomysł oddania swojej społeczności, ale nie możesz jej poświęcić zbyt wiele czasu lub pieniędzy, nie oznacza to, że nie możesz tego dać. Zacznij mały i zobacz, co się stanie. Kilka kliknięć lub kilka minut dziennie może coś zmienić. Brzmi to kiepsko, ale życzliwość naprawdę jest zaraźliwa i maleńkie gesty sumują się.

Oto 10 szybkich i łatwych sposobów, aby Twój świat stał się lepszym miejscem.

1. Powiedz swojemu bariście, dziękuję – tak, jak naprawdę chcesz.

Wszyscy mamy rutyny, które łączą nas z tymi samymi ludźmi każdego dnia. Szanse są, idziesz do tej samej kawiarni co najmniej raz w tygodniu. Kiedy następnym razem wybierzesz latte, może powinieneś zrobić dodatkowy wysiłek, gdy powiesz “dziękuję”?

Powiedz baristce, która zawsze wylewa ją tak, jak lubisz, jak bardzo ją doceniasz, lub wsuń napiwek do notki z podziękowaniami. Rób to na święta, lub rób to jutro rano, tylko dlatego.

2. Spraw, aby Twoje zakupy w Amazon były liczone.

Procent tego, co kupujesz w Amazon, możesz wysłać na cele charytatywne na dwa sposoby. Najłatwiej jest założyć konto w AmazonSmile. Wybierz swoją ulubioną przyczynę, a 0,5 procent tego, co wydasz, zostanie automatycznie przekazane. Nie musisz o tym myśleć (chociaż możesz zmienić dobroczynność wyboru, kiedy tylko chcesz).

Niektóre organizacje charytatywne są także stowarzyszeniami Amazon i mogą zarobić do 10 procent zakupów, jeśli dokonasz zakupów przez ich link. Link jest często umieszczany na stronie głównej podmiotu stowarzyszonego lub wysyłany w biuletynach. Gdy go zobaczysz, dodaj go do zakładek i używaj go za każdym razem, gdy robisz zakupy.

Obie te opcje są korzystne, o ile nie szukasz paragonu podatkowego; Amazon bierze kredyt na tego typu darowizny.

3. Wspieraj sprzedaż lokalnych wypieków, stoiska z lemoniadą i myjnie samochodowe.

Małe, przyjazne fundraiserzy zazwyczaj wspierają godną przyczynę na własnym podwórku. Tak więc, jeśli zobaczysz składany stół pokryty babeczkami i tabliczkami z ręcznie oznaczonymi literami, zatrzymaj się i przywitaj. Zrób to, nawet jeśli nie interesuje Cię to, co oferują – ważne jest również wsparcie moralne. Możesz nie potrzebować więcej ciasteczek, ale zawsze mogą użyć dodatkowej pary dolarów. Przekaż darowiznę i zostaw ciasteczka, aby inni mogli je zjeść.

4. Zrób nowego przyjaciela.

Wykorzystaj szansę i zaproś współpracownika, którego nie znasz zbyt dobrze na lunch. Zapytaj o rodzinę, kulturę i to, co lubią robić poza pracą. Może się okazać, że masz o wiele więcej wspólnego, niż myślisz!

5. Dodaj kilka dolarów do karty zakupów.

Kiedy kasjerzy pytają, czy chciałbyś przekazać darowiznę na koniec transakcji, powiedz “tak”. Wielu kupujących odczuwa niechęć do tego rodzaju nagabywania i uważa to za formę zamknięć w handlu detalicznym. To może być prawda, ale jest to także szybki i łatwy sposób na podarowanie.

Jeśli przyczyną nie jest osoba, która mówi do ciebie, istnieje szansa, że ​​w twojej społeczności jest spiżarnia. Dowiedz się, kto robi co w Twojej okolicy i zapytaj o to, czego potrzebuje. Kilka słoików z masłem orzechowym lub pudełek barów śniadaniowych może mieć znaczenie dla dziecka, które zwykle nie dostaje śniadania przed szkołą.

6. Zapłać za osobę stojącą za tobą w kolejce.

Wszyscy uwielbiają prezenty, zwłaszcza gdy są zaskoczeni. Zrób losowy prezent dla kogoś, kto jest za tobą w kolejce, płacąc jego opłatę za mowę lub zakrywając kawę lub wstęp do kina. Odwróć się, aby uśmiechnąć się, machać i być na najlepszej drodze. Zaraz się zorientują. Czy to nie sprawi, że twój dzień?

Jeśli nie masz za dużo pieniędzy, pozwól, żeby ktoś przeskoczył przed tobą w kolejce – zauważ, że kołysze jakieś mordercze buty. Śmiało i zapłać ten komplement.

7. Podaruj kampanii crowdfundingowej.

Czasami wszyscy potrzebujemy pomocy od naszych przyjaciół. Lub przyjaciół naszego przyjaciela. Finansowanie społecznościowe to sposób na zgromadzenie znacznej sumy pieniędzy poprzez połączenie wielu małych darowizn, aby wesprzeć pojedynczą sprawę. To świetny sposób, aby pomóc znajomym (lub nawet nieznajomym) rozpocząć działalność gospodarczą, zrealizować marzenia artystyczne lub zebrać fundusze na wyrównanie rachunków medycznych lub w innych trudnych sytuacjach. Kickstarter, Gofundme i Indiegogo to tylko kilka. Zobacz, czy możesz pomóc.

8. Podziękuj pierwszym ratownikom i ludziom, którzy sprawiają, że wszystko działa.

Przewoźnicy poczty, pracownicy sanitarni, policja, strażacy, strażnicy, kierowcy autobusów, dyrygenci – to ludzie, którzy ciężko pracują, utrzymują rzeczy w ruchu i zapewniają nam bezpieczeństwo każdego dnia. Dlaczego nie potraktować ich na lunch? Upiec i weź tacę lasagne do domu straży pożarnej. Przynieś pudełko najlepszych kanapek na delikatesy lub wyślij na pocztę. Wręczyć przewoźnikowi autobusowemu lub poborcy opłat torbę z ciasteczkami, gdy płacisz za przejazd. Zawsze dobrze jest być docenionym.

9. Podnosić przynajmniej jeden kawałek śmieci każdego dnia.

Nikt nie lubi oglądać śmieci, a to jedna z tych rzeczy, które zdają się mnożyć. Musi być w porządku, aby zostawić tu śmieci, logika idzie, ponieważ ktoś inny zrobił to pierwszy. Więc kiedy zobaczysz pusty kubek na środku chodnika, nie przechodź obok. Podnieś go i umieść w najbliższym koszu lub koszu recyklingu. Inni zauważą, zobaczą, że dbasz o swoją społeczność, a może nawet podążysz za swoim przykładem. Jeśli chcesz pójść jeszcze dalej, zorganizuj dzień sprzątania w lokalnym parku.

10. Przekaż krew.

Według Amerykańskiego Czerwonego Krzyża, ktoś w USA potrzebuje krwi co dwie sekundy, a jedna darowizna może pomóc więcej niż jednej osobie. Odwiedź ich stronę internetową, aby dowiedzieć się, jak, gdzie i kiedy się udać, a następnie to zrobić. Zajmuje to około godziny i 15 minut, a możesz pomóc uratować komuś życie.