Szafki IKEA zwykle mają jeden z dwóch sposobów: mogą wyglądać na tanie, a także, IKEA-y, lub wyglądają zbyt odwrotnie i wyglądają zbyt fantazyjnie, jak nic, co przeciętna osoba mogłaby oderwać. Oczywiście istnieje pewien środek – i ten post został stworzony, aby to udowodnić.

Pewnie, niektóre z tych kuchni zostały połączone przez profesjonalnych projektantów, ale inne zostały zaprojektowane przez przeciętnych ludzi z dobrym gustem. Oto 10 kuchni IKEA, które możesz całkowicie wykorzystać w swojej własnej przestrzeni.

(Image credit: My Simply Simple)

1. Biały na białym

Białe szafki, białe blaty i biały backsplash płytek aż do sufitu – brzmi sterylnie, aż zobaczysz ciepły kontrast z drewnianymi podłogami i półkami, a także surowe czarne uchwyty. Ta kuchnia należy do Kelsey, od My Simply Simple i zaprojektowała ją za pomocą internetowego planowania kuchni w IKEA.

Zobacz więcej: The Heart of the Home z My Simply Simple

(Źródło: The Sweetest Digs)

2. Przewiewny szary

Z szarobłękitnymi szafkami i jaskrawo białymi wierzchami, ta kuchnia – od Gemmy w The Sweetest Digs – jest ostra i przewiewna. Dodała luksusowy złoty sprzęt i pomalowała wykończenia wokół okna, aby dopasować szafki do niestandardowego wyglądu.

Zobacz więcej: Szara i biała transformacja kuchni IKEA z The Sweetest Digs

(Źródło zdjęcia: Maison de Pax)

3. Czarno-biały

Chociaż jest to podobna szafka stylowa do pierwszej wymienionej kuchni, tutaj czarne szafki bazowe i blat z rzepem nadają tej kuchni zupełnie odmiennego charakteru. Rachel z Maison de Pax udostępniła tę na swojej stronie.

Zobacz więcej: Nowoczesna kuchnia wiejska od Maison de Pax

(Image credit: House Tweaking)

4. Klasyczny biały

Proste białe szafki z detalami inspirowanymi Shakerem nadają tej kuchni Bay Area, która została zaprojektowana przy użyciu usług IKEA w sklepie, ekskluzywny wygląd.

Zobacz więcej: Kuchnia IKEA w obszarze Zatoki SF od domu * Poprawianie

(Źródło zdjęcia: Faith Durand)

5. Nasza kuchnia EIC

Starałem się nie włączać kuchni IKEA w fronty szafek z firmy Semihandmade – firmy, która produkuje tylko fronty do szafek IKEA – ponieważ ich kuchnie są tak wspaniałe, że czuje się jak oszustwo. Ale nie mogłem się oprzeć ponownemu popisowi w kuchni naszego redaktora naczelnego.

Zobacz więcej: Remont kuchni Faith’s: The Big Reveal, the Final Result!

(Image credit: Style at Home)

6. Ultra nowoczesny

Błyszczące fronty szafek, kontrastowe uchwyty i szaro-brązowa podłoga oraz ta niesamowita marmurowa płytka w jodełkę sprawiają, że ta kuchnia wygląda elegancko i nowocześnie.

Zobacz więcej: Erin McLaughlin’s Kitchen Makeover from Style at Home

(Image credit: Hammer and Spear)

7. Szyk przemysłowy

Kilka majsterkowiczów – w tym skórzane szuflady i miedziane półki – oraz przemyślane szczegóły (w zamian za czarną płytę bazową w cenie 15 $ za panel) to sposób, w jaki Kristan Cunningham i Scott Jarrell, właściciele firmy projektowej LA Hammer i Spear, standardowy pakiet kuchenny IKEA w przemysłową, artystyczną przestrzeń.

Zobacz więcej ich pracy: Młot i Włócznia

(Image credit: Klikk)

8. Dwukrotny blues

Oto kolejny projekt, który nieco ulepsza model IKEA: Ten właściciel domu użył europejskiego producenta front-bandu Superfront, aby dostosować szafki IKEA z zielonymi kwiatuszkami na dole, miętą na wierzchu i oszałamiającymi minimalistycznymi mosiężnymi naciągami.

Zobacz więcej: Du vil ikke kjenne igjen dette kjøkkenet Klikk

(Image credit: Jones Design Company)

9. Farmhouse szary

Szare szafki, białe blaty, kafelki metra i grube drewniane półki uzupełniają odsłonięte belki w tej domowej kuchni, którą Emily udostępniła na swojej stronie Jones Design Company.

Zobacz więcej: Takie zapierające dech w piersiach przed i po (kuchnia wiejska) w Jones Design Company

(Źródło zdjęcia: Cate St Hill)

10. Minimalistyczny szary

Podobny kolor, zupełnie inne odczucie. Opływowe, szare fronty szafek, praktycznie niewidoczne szuflady i pionowy backsplash sprawiają, że ta mała kuchnia wygląda na przestronną i przestronną.

Zobacz więcej: Moja kuchnia w kuchni IKEA – transformacja z Cate St. Hill