Zawsze byłem fanem pływających półek. Są gładkimi operatorami świata półek, wiszącymi na ścianie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki bez żadnych wsporników, gwoździ czy podpór jakiegokolwiek rodzaju (które przynajmniej są widoczne).

Są także kuchennymi supergwiazdami, wypełniającymi dziury projektowe i rozwiązującymi problemy z przechowywaniem ze stylem i łatwością. Nie wiesz, gdzie umieścić jedną w swojej kuchni? Mamy 10 pomysłów.

  1. W dowolnym wąskim rogu lub obszarze ściany, via Better Homes and Gardens: to miejsce, w którym pływa naprawdę półka pływająca – jest to doskonały sposób na chwycenie kilku dodatkowych centymetrów z wąskiego rogu lub pustej ściany.
  2. W środku backsplash, przez Decorpad: Spraw, aby twój backsplash spełniał podwójne zadanie, zawieszając półkę między blatem a górnymi szafkami. Wąska półka tylna jest idealnym miejscem do przechowywania często używanych przedmiotów, takich jak oleje i przyprawy.
  3. W górnej części backsplash, przez projekty fornirów: mieć kafelkowy backsplash, ale bez szaf górnych? Umieść pływającą półkę dokładnie tam, gdzie kończy się backsplash dla płynnego przejścia po ścianie.
  4. Z boku szafki, przez 7. dom po lewej: ten projekt pół-majsterkowania dodał trzy małe pływające półki z boku szafki kuchennej. Wyglądają, jakby byli tam cały czas, prawda??
  5. W środku pomalowanej ściany, przez Desire to Inspire: wiszące białe pływające półki na środku ciemnej ściany dla uzyskania super eleganckiego, kontrastowego wyglądu.
  6. Nad blatem, w parze, przez Houzz: Nie marnuj miejsca na blacie kuchenki mikrofalowej. Zawiesić dwie pływające półki na ścianie bezpośrednio nad blatem i wsunąć kuchenkę mikrofalową pomiędzy.
  7. Bezpośrednio pod górnymi szafkami, poprzez Domestic Imperfection: Pływająca półka zawieszona bliżej górnych szaf sprawia, że ​​wygląda jak część szafy.
  8. Przez okno i między dwiema szafkami, przez Sew Woodsy: Umieść półkę nad oknem kuchennym! Bonus, jeśli zdarzy się między twoimi dwiema szafkami kuchennymi, bo wtedy do nich dołączy.
  9. Na wierzchu szafek, via One Kings Lane: Pusta przestrzeń nad szafą może być plagą, ale zawiesić tam pływającą półkę i rozwiązać problem!
  10. Na ścianie, nad niską wolno stojącą szafką, przez Jima Maritime: Umieść trzy pływające półki na ścianie nad niską szafką wolnostojącą o tej samej szerokości i stwórz iluzję jednego wysokiego elementu magazynowego.

Czy posiadasz w swojej kuchni półkę pływającą? Czy to rozwiązało problem dla ciebie?