Opublikowaliśmy informacje o tym, co należy przesyłać strumieniowo w serwisie Netflix przed (i wcześniej), ale podobnie jak w przypadku pływów, wybieranie strumieniowe ciągle się zmienia, co oznacza, że ​​mamy całkiem nową porcję przepysznych dźwięków.

Pewnego dnia nadejdzie wiosna i wszyscy możemy opuścić dom. Do tego czasu, 10 rzeczy do oglądania, aby pochłonąć swój czas. Trzeba przyznać, że ta partia to głównie dokumenty, ale jeśli masz ochotę na funkcje, nasze poprzednie listy mają Cię.

(Również, Uczta Babette nadal nie jest na Netflix. Wiem. Przykro mi.)

1. Kobieta na górze

Penelope Cruz gra Isabellę, słynnego brazylijskiego szefa kuchni, który przez cały czas musi mieć kontrolę, ze względu na ciężką chorobę lokomocyjną. Kiedy odnajduje swojego męża (Murilo Benicio) w łóżku z inną kobietą, Isabella ucieka do San Francisco, gdzie staje się wielkim gospodarzem nocnego pokazu kulinarnego “Passion Food”. To dziwne, jest urocze, ma charakter formuły i choć zdecydowanie nie jest arcydziełem, Penelope Cruz jest rozkoszą.

2. Słodka fasola

Ten japoński japoński film o samotnym piekarzie, który zatrudnia 76-letnią kobietę, która jest jego asystentką, jest powolny i boleśnie szczery, z gwiazdorskimi występami Kirina Kiki i Masatoshi Nagase. Dodatkowo, jak wskazuje Christian Science Monitor, może to być jedyny film, który “zapewnia to, co stanowi samouczek, jak zrobić idealny dorayaki. ” (Wyglądają niesamowicie.)

3. Narodziny Saké

Nie sądziłem, że interesuję się saké, ale myliłem się. Film dokumentalny Erika Shirai następuje po sezonie w rodzinnym browarze Yoshida Brewery, który od ponad 140 lat tworzy sanki rzemieślnicze. Ale podczas gdy (wspaniale sfilmowany) film jest “o” saké, przynajmniej tyle mówi o zanikającym sposobie życia.

4. Jedzcie ze Mną

Interesujący indie film, który poleciał głównie pod radarem, kiedy został wydany w 2014 roku, romantyczny, pełen radości dramatyzm pisarza i reżysera Davida Au dotyczy matki, syna i potęgi jedzenia. Elliot (Teddy Chen Culver) jest szefem kuchni, którego chińska restauracja zawodzi; jego matka, Emma, ​​zamieszka z nim po rozpadzie małżeństwa. Jedzenie jest pomostem między nimi. Również George Takei jest w tym.

5. Gotowane

Na podstawie książki Michaela Pollana z 2013 roku o tej samej nazwie, Gotowany to fascynująca lekcja historii nie tylko o tym, co jemy, ale o tym, jak żyjemy. Dostarczony w czterech, jednogodzinnych odcinkach – Ogień, Ziemia, Powietrze i Woda – program bada wszystko od pieczenia chleba do sztuki fermentacji.

6. Trzy gwiazdki

Reżyser Lutz Hachmeister przeprowadził wywiady z dziewięcioma kulinarnymi luminarzami (niektórymi bardziej znanymi od innych) dla tego rozrastającego się doc, który bada sztukę i biznes haute cuisine przez soczewkę systemu gwiazd Michelin. Klub AV twierdził, że film “działa najlepiej jako proste jedzenie porno” i szczerze mówiąc, nie zgadzamy się.

7. Mistrz Brak

Aziz Ansari to serial, w którym bardzo łatwo można się obejść, opowiadając o miłości, rodzinie i tożsamości, ale także o jedzeniu – show zawiera wiele barów, restauracji i domowych posiłków, które Eater nazwał “najlepszym programem telewizyjnym o jedzeniu”. ostatnia pamięć “. Koncert również podwaja się jako odurzająca wycieczka po nowojorskich restauracjach.

8. Rok w Szampanii

Wraz z jego kontynuacją Rok w Burgundii (już nie streaming), filmowiec David Kennard zwraca uwagę na inny region: szampana. Prowadząc nas przez sześć różnych domów szampańskich, od małych i rodzinnych prowadzących przez Bollinger, Kennard bada wiele niuansów tego, co może być najbardziej świątecznym napojem na świecie.

9. Foodies: The Culinary Jet Set

Ten szwedzko-holenderski film dokumentalny bada dziwaczne i intrygujące zjawisko wysokiej klasy blogerów żywieniowych. Jako że pstrokata załoga wraca do rapsodycznych (a czasem mniej) do ich osobistych filozofii jedzenia, jesteśmy traktowani jako wizualne święto doświadczeń z jedzenia, od niezaprzeczalnie wykwintnego do wyraźnie absurdalnego.

10. Za Grace

Po latach pracy w najlepszych restauracjach w Chicago, szef kuchni Chris Duffy – niepokonany, skrupulatny i błyskotliwy – uderza sam, aby otworzyć swoje nowe przedsięwzięcie, Grace. Jednak wraz z postępem dokumentu Duffy ujawnia więcej siebie, zagłębiając się w traumatyczne przeżycia z dzieciństwa i swoich pełnych relacji z dorosłymi, i staje się poruszającym studium postaci, które jest o wiele ważniejsze niż jedzenie.

Czy coś nam umknęło? Co robisz strumieniowo na Netflix tej zimy?