Domowe makarony i sery prawie zawsze są Dobrą Rzeczą, ale czy przepis Marthy Stewart jest chyba najlepszy ze wszystkich? Food52 ogłosił, że jest to “genialna receptura” i wyjaśnia, dlaczego ta wersja maku i sera – kremowa, ostra i nakryta warstwą chrupiących grzanek – to hodowca.

Jednym z kluczowych elementów jest sos mornay, który otacza i przenika makaron podczas pieczenia. Mąkę, masło i mleko gotuje się w beszamelu, do którego dodaje się tarty ostry cheddar i Gruyere, w wyniku czego powstaje bogaty, kremowy sos, który nie rozpada się podczas pieczenia. Podarty biały chleb jest podrzucany z masłem i rozprowadzany nad talerzem, przekształcając się w chrupiącą, istotną warstwę w piekarniku.

Dokonawszy tego przepisu wiele razy, muszę przyznać, że jest to coś wyjątkowego. Stosunek sos do makaronu jest po prostu idealny, więc po upieczeniu makaron nie jest ani zbyt suchy, ani zbyt pikantny, a połączenie cheddaru i gruyere sprawia, że ​​sos jest przyjemnie ostry, bez przytłaczania. I ta warstwa grzbietowych grzbietów zabiera zwykłą dolewkę z bułki tartej na wyższy poziom. To mój przepis na macę i ser, chociaż często robię to z makaronem pełnoziarnistym, który dobrze trzyma się ostrego sosu.

Czytaj więcej i zdobądź przepis: Makaron Martha Stewart i ser w jedzeniu52

Czy kiedykolwiek zrobiłeś ten przepis? Jaka jest twoja ulubiona wersja makaronu i sera?

Związane z: Powrót do szkoły Przepis: The Ultimate Mac & Mornay

(Zdjęcie: Martha Stewart)