Kiedy potrzebuję konkretnego składnika, takiego jak liście curry, tajska bazylia lub naprawdę świeże i tanie mięso i owoce morza, idę do azjatyckiego supermarketu Duc Loi w dzielnicy misyjnej San Francisco.

Podczas gdy Duc Loi jest marką azjatycką, znajduje się w przeważającej mierze w Ameryce Łacińskiej, a właściciele Wietnamu koncentrują się na zaspokajaniu potrzeb wszystkich osób z sąsiedztwa. Można znaleźć szereg produktów kulinarnych z Kostaryki do Malezji.

Gadżety takie jak chicharrony są sprzedawane w kasie mięsnej. Licznik mięsa jest ogromny i ma wszystkie części zwierzęcia; kurze łapki, stopy cielęcia, głowy świni i narządy wewnętrzne. Istnieją duże płyty z brzuszka idealne do robienia japoński duszony wieprzowy brzuch lub domowy boczek. Codziennie robią swoje świeże chorizo. Licznik owoców morza ma więcej odmian ryb niż w zwykłym supermarkecie, w tym zbiornik z żywymi rybami i skorupiakami.

Nawy wypełnione są różnego rodzaju niejasnymi i trudnymi do znalezienia przyprawami, przyprawami, sosami, konserwami i mrożonymi produktami z Azji i Ameryki Łacińskiej. W sekcji zamrażarki można znaleźć niemal wszystko, od chińskich bułeczek gotowanych na parze po mrożone owoce nerkowca. W alei produkcyjnej roi się od azjatyckich i latynoamerykańskich owoców i warzyw od świeżych tamarind po tajskie chile, ale także wykwintne i organiczne produkty codziennego użytku, takie jak grzyby, sałatki i świeże zioła po znacznie niższych cenach niż zwykły supermarket. Są tam japońskie cukierki, włoskie kiełbaski, filipińskie lody i francuskie wina.

Związane z: Food-Lover’s Guide to San Francisco: najlepsze rynki, rzemieślnicy i sklepy dla kucharzy

(Zdjęcie: Yelp user Ross M.)